Čelovka LED Lenser SEO 5 - červená

Stručný přehled
Skladem
Kód zboží: LLSEO5RD
 
Kusů:
1 145 Kč
1 490 Kč
 

Špičková čelová svítilna LED Lenser SEO 5 nabízí světelný tok až 180 ANSI lumenů a dosvit 120 metrů. Čelovka zaujme unikátními funkcemi jako je plynulé nastavení výkonu v rozsahu 20 - 180 lumenů a rovněž i plynulé nastavení šířky kuželu ve velkém rozsahu (zooom), potěší i možnost zapnutí neoslňujícího červeného světla. Napájení zajišťují 3 mikrotužkové AAA baterie s délkou provozu až 25 hodin v nejnižším režimu. Jedná se tak o perfektní čelovku pro běh, turistiku, geocaching, rybařinu a další aktivity.

Parametry čelové svítilny LED Lenser SEO 5:

 • Používá vysoce výkonnou LED Cree XP-E2 s životností až 50 000 hodin.
 • Výkon plynule regulovatelný v rozsahu: 20 -180 lumenů (až 25 hodin do poklesu výkonu na 10% dle normy ANSI FL 1) + červené nerušivé světlo.
 • Svítilna je napájená třemi mikrotužkovými AAA bateriemi, lze použít alkalické i nabíjecí NiMH akumulátory.
 • Speciální optika s možností nastavení šířky kuželu.
 • Jednodílná konstrukce - baterie jsou umístěny v těle čelovky.
 • Směr svícení čelovky lze naklopením nastavit v několika krocích.
 • Čelovka je voděodolná dle standardu IPX-6.
 • Hmotnost 105 gramů (bez baterií).
 • Součástí balení je čelovka LED Lenser SEO 5 lumenů (6105, 6106), 3x alkalická mikrotužková baterie.

Ovládání čelovky LED Lenser SEO 5:

Po okraji reflektorové čočky je umístěn bílý prstenec, kterým lze otáčet dvěma prsty a tím rozšiřovat nebo zužovat kužel vyzařovaného světla.

Zapnutí čelovky a změna režimů se provádí tlačítkem na horní straně reflektoru.

Režimy bílého světla: Při první stisknutí tlačítka vypínače svítí čelovka na plný výkon. Při dalším stisknutí, do dvou sekund, ztlumíte světlo čelovky na nižší výkon. V tomto případě, když
stisknete a podržíte vypínač, můžete intenzitu světla měnit plynule. Při dosažení minimální nebo maximální hranice intenzity LED dioda krátce blikne. Jakmile tlačítko pustíte, zůstane světlo zafixované na té intenzitě, kterou si zvolíte a to i při vypnutí a znovu zapnutí svítilny. Při třetím stisknutí aktivujete funkci blikání. Při dalším stisknutí čelovku vypnete. V případě, že máte navolenu jakoukoli funkci a stisknete tlačítko na déle než 2 sekundy, čelovka se vypne.

Režimy červeného světla: Pokud je svítilna nastavena v režimu červeného světla, prvním stisknutím aktivujete plný jas LED diody. Při dalším stisknutí, které musí proběhnout v intervalu do 2 sekund, aktivujete blikání. Při delší prodlevě svítilnu vypnete.

Pro přepnutí mezi barvami LED diod použijte vypínač. Pokud jej stisknete a podržíte, když je čelovka vypnutá, na 2 sekundy, přepnete světlo z bílé na červenou a naopak.

Zamknutí spínače: Pokud je čelovka vypnutá a stisknete vypínač a podržíte ho na dobu 5 sekund, aktivujete „přepravní zámek“. Tuto funkci signalizuje krátké zablikání červené diody.
Svítilnu nelze poté zapnout. Opětovným stisknutím a podržením vypínače na 5 sekund funkci „přepravní zámek“ deaktivujete a čelovka se automaticky nastaví do režimu bílého světla.

Upozornění:

 • Používejte pouze kvalitní mikrotužkové baterie.
 • Vyndejte baterie z čelovky pokud ji nebudete delší dobu používat nebo pokud jsou baterie již vybité. Zabráníte tím vytečení alkalických baterií a znehodnocení čelovky.
 • Při vkládání baterií do pouzdra dbejte na správnou polaritu.

Záruka:

Záruka dva roky.