Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R

Stručný přehled
Extrémně výkonná nabíjecí vyhledávací svítilna s výkonem až 12000 lumenů, funkcí powerbanky a závitem na stativ.
Skladem
Kód zboží: FELR50R
 
Kusů:
8 599 Kč
 

 Ultra výkonná nabíjecí svítilna Fenix LR50R přináší extrémní světelný tok až 12000 lumenů (ANSI) a dosvit až 950 metrů. Svého výkonu dosahuje pomocí čtyř výkonných LED Luminus SST-70 s životností 50000 hodin svícení, které jsou napájeny z interního vysokoproudového Li-ion akumulátoru s kapacitou 57,6 Wh. Akumulátor se dobíjí přímo ve svítilně přes moderní USB-C konektor. Svítilna nabízí ovládání pomocí dvou tlačítek, kterými jsou odděleně ovládány stálé režimy svícení a zábleskové režimy.

Svítilna je vybavena indikačními LED, které ukazují stav nabití akumulátoru. Navíc je možné svítilnu nouzově použít i jako powerbanku a nabíjet z ní další USB-C zařízení. Tělo svítilny je opatřeno i stativovým závitem, takže ji lze upevnit na stativ a použít jako stacionární osvětlení. I přes obrovský výkon si svítilna uchovává překvapivě kompaktní rozměry, délka činí pouhých 16,3 centimetrů a hmotnost je 980 gramů včetně akumulátoru. Tato vyhledávací svítilna je vhodná především pro záchranářské a průzkumné operace. Výborně se ale hodí i k ostraze velkých objektů či pro všechny nadšence do svítilen.

Parametry svítilny Fenix LR50R

 • Světelným zdrojem jsou čtyři špičkové LED Luminus SST-70 s životností 50000 hodin.
 • Celkem 8 režimů svícení:
  • Stálé režimy: 12000 lumenů (1,80 hodiny) -> 6000 lumenů (2,30 hodiny) -> 3000 lumenů (2,60 hodiny) -> 1000 lumenů (7,60 hodiny) -> 350 lumenů (24 hodin) -> 50 lumenů (58 hodin).
  • Zábleskové režimy: Stroboskop (6000 lumenů) -> SOS (350 lumenů).
 • K napájení používá vysokoproudový Li-ion akumulátor ARB-L52-16000 s kapacitou 16000 mAh/3,6 V (57,6 Wh). V nouzi ho lze nahradit i 1-4 samostatnými 21700 Li-ion akumulátory ale s nimi nebudou nejvyšší režimy dostupné.
 • Nabíjení přes USB-C s podporou rychlonabíjecích protokolů PD3.0/PD2.0, QC3.0/QC2.0. Doba nabíjení 4,5-16 hodin dle výkonu použitého zdroje.
 • Digitálně regulováno pro konstantní jas a s ochranou proti přehřátí.
 • Senzor přiblížení v reflektoru automaticky sníží výkon na 50 lumenů, když se svítilna přiblíží k nějakému objektu na méně než cca 6-8 centimetrů (zabrání poškození objektu silným světlem a oslnění odraženým světlem).
 • Hliníkový reflektor nabízí dosvit až 950 metrů (225 750 cd)
 • Elektronika je vybavena ochranou funkcí proti příliš hlubokému vybití akumulátorů, při poklesu napětí pod určitou hranici automaticky přepne do nižšího režimu výkonu.
 • Svítilna má paměť a lze ji zapnout v posledním nastaveném režimu (neplatí pro zábleskové režimy).
 • Indikace stavu nabití akumulátoru (funkční pouze při použití originálního akumulátoru Fenix ARB-L52-16000).
 • Rozměry 16,3 cm (délka) x 6 cm (průměr těla) x 8,8 cm (průměr u reflektoru).
 • Váha 980 gramů (včetně akumulátoru).
 • Vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku, reflektor je doplněn o úderný ráfek.
 • Odolný těžce poškrábatelný povrch - Type III hard anodized.
 • Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metr.
 • Vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry po dobu 30 minut).
 • Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem.
 • Lichoběžníkové závity se zvýšenou odolností vůči opotřebení.
 • Schopná samostatně stát na plochém místě a sloužit jako svíčka.
 • Tělo je opatřeno závitem pro přišroubování na stativ.
 • Výrazné vroubkování po celém povrchu svítilny pro lepší držení.
 • Součástí balení je akumulátor ARB-L52-16000, nabíjecí kabel USB-C, pouzdro na opasek, poutko a náhradní o-kroužky.
 • Ke svítilně lze dále dokoupit QC3.0 USB adaptér do elektrické sítě a USB adaptér do auta.

Použití

Z výroby může být na akumulátoru izolační krytka. Před prvním použitím ji odstraňte.

Podržením pravého tlačítka po dobu 0,5 vteřiny se svítilna zapne do posledního nastaveného stálého režimu svícení. Dalšími stisky se přepíná mezi režimy výkonu, podržením tlačítka se svítilna opět vypne. Podržením levého tlačítka se svítilna zapne do nejvyššího režimu 12000 lumenů, dalšími stisky levého tlačítka se aktivuje stroboskop a následně SOS. Zpět do posledního režimu stálého svícení se lze dostat stiskem pravého tlačítka.

Ovládací tlačítka lze uzamknout, aby nedošlo k samovolnému zapnutí např. při převozu v zavazadle - ve vypnutém stavu stiskněte obě tlačítka a držte je alespoň 3 vteřiny, poté svítilna zabliká, čímž indikuje uzamknutí. Pro odemknutí je třeba opět obě tlačítka podržet po dobu tří vteřin. Nechtěnému zapnutí lze zabránit i povolením těla svítilny.

Nabíjení - odklopte gumovou krytku nabíjecího konektoru a zapojte kabel do USB-C konektoru ve svítilně. Indikační LED budou blikat zleva doprava a ukazovat stav nabíjení. Během nabíjení lze zapnout pouze režim 50 lumenů. Po dokončení nabíjení konektor důkladně utěsněte pomocí gumové krytky. K nabíjení lze použít nejen běžné USB adaptéry a powerbanky, ale i adaptéry pro rychlé nabíjení s protokolem PD3.0/PD2.0, QC3.0/QC2, které budou automaticky detekovány.

Nabíjení externích USB-C zařízení (funkce powerbanka) - odklopte gumovou krytku USB-C konektoru a vhodným USB kabelem připojte zařízení, které chcete nabíjet (přibaleným kabelem lze nabíjet pouze USB-C zařízení). Pro aktivování funkce powerbanky je třeba krátce stisknout jedno z ovládacích tlačítek. Po zahájení nabíjení začnou indikační LED blikat zprava do leva a ukazovat stav baterie. Maximální vybíjecí proud jsou 2A. Po skončení nabíjení nezapomeňte řádně utěsnit USB-C konektor gumovou krytkou.

Indikace stavu nabití baterií - po krátkém stisknutí libovolného tlačítka se na 8 vteřin rozsvítí indikační LED a ukáží stav nabití baterie (svítilna musí být vypnutá). Čtyři rozsvícené LED znamenají, že baterie je nabitá na 80-100%, tři rozsvícené 60-80%, dvě 40-60%, jedna 20-40% a jedna blikající značí že baterie je nabitá na méně než 20%. Indikace je funkční pouze s originálním akumulátorem.

Inteligentní ochrana proti přehřátí - po překročení teploty 60 °C svítilna automaticky postupně sníží výkon v malých krocích až na úroveň 3000 lumenů, po ochlazení se výkon opět automaticky zvýší. Provoz na nejvyšší Turbo režim (12000 lumenů) je časově omezen na 20 vteřin, poté svítilna po dobu 60 vteřin sníží výkon na 8000 lumenů. Pokud je zvolen druhý nejvyšší stupeň (6000 lumenů) déle než 60 vteřin, snižuje se pak během 60 vteřin výkon až do 4000 lumenů.

Senzor přiblížení v reflektoru automaticky sníží výkon na 50 lumenů, když se svítilna přiblíží k nějakému objektu na méně než cca 6-8 centimetrů (zabrání poškození objektu silným světlem a oslnění odraženým světlem).

Upozornění

 • Nerozebírejte sami zapečetěné části svítilny, poruší se tím záruka.
 • Pokud se ochranné gumové kroužky po delší době používání jeví poškozené, vyměňte je. Kroužky je třeba také promazávat, aby nedocházelo k erozi gumy. Dodržováním těchto pravidel bude svítilna správně chráněna proti vodě.
 • Pokud svítilna bliká, nepřepíná na vyšší režimy výkonu či se nerozsvítí, může to být jedním z následujících důvodů:
  • Akumulátor je vybitý, nabijte jej.
  • Kontakty uvnitř svítilny jsou znečištěné – očistěte je vatičkou namočenou v alkoholu.
  • Tělo je uvolněné, dotáhněte ho.

Záruka

Záruka pět let na svítilnu a dva roky na akumulátor.

Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R
Nabíjecí LED svítilna Fenix LR50R